مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان:

شناخت ائمه اطهار (ع) درعصر حاضر یک ضرورت است

بندرعباس-مدیرکل تبلیغات اسلامی هرمزگان گفت: شناخت ائمه اطهار و امام معصوم (ع) برای عصر حاضر یک ضرورت است، چرا که اهل بیت(ع) از انوار الهی و الگوهای بشریت در عالم خلقت هستند.

به گزارش ایرنا، حجت الاسلام شکرالله زندوی روز چهارشنبه در همایش بزرگداشت مقام و منزلت امام حسن عسکری(ع) افزود: شخصیت وجودی ائمه اطهار(ع) امروز برای توده مردم حتی بعضی از خواص ناشناخته مانده و بیشتر جنبه احساسی دارد.
وی بیان داشت: اگر بیشتر به شناخت علمی وعمقی ائمه اطهار پرداخته شود، معرفت و پیروی از آن ها نیز بیشتر خواهد شد.
این مسوول درادامه اظهارداشت: اگر چه همه ائمه در زمان خود و عصر حاضر مظلوم و ناشناخته مانده اند اما بعضی از ائمه از جمله امام حسن عسکری(ع) مظلوم تر واقع شده و هدف ما نیز شناخت بیشتر ائمه هدی به بشریت است.
زندوی ادامه داد: بحث امامت یک بحث اصولی واساسی برای ماست وشناخت عمیق ائمه هدی و ولایت آنان به عنوان یک مسئله اساسی است.
وی خاطرنشان ساخت: تمام خصوصیاتی که برای پیامبران آمده برای همه ائمه نیز مطرح است و همه ائمه وانبیاء(ع) از خصوصیت بارز منصوب به خدا، عصمت ومعصوم بودن وعلم گسترده برخوردار بودند.
همایش علمی بزرگداشت مقام ومنزلت امام حسن عسکری(ع) امروز چهارشنبه با حضور جمعی از روحانیون وطلبه های حوزه علمیه، مسوولان هیئت های مذهبی و کانون های فرهنگی، زنان تاثیرگذار و مسوولان ادارات ومدیران موسسه های قرانی درسالن برق منطقه ای بندرعباس برگزارشد.
12 بهمن برابر با هشتم ربیع الاول شهادت حضرت امام حسن عسکری(ع) درسال 260 هجری قمری است. ک/3
7195/668

انتهای پیام /*

ارسال دیدگاه ها

برای ارسال دیدگاه از فرم پایین صفحه استفاده کنید
فرستنده *
پست الکترونیک
کد امنیتی
ارسال یادداشت ارسال